klic

Obchodní a dodací podmínky

Knihy zasíláme buď na dobírku (cena poštovného 120 Kč), nebo po předchozí platbě (cena poštovného je 80 Kč). V případě, že u nás nakupujete poprvé, můžeme vás, před vyřízením vaší objednávky,telefonicky kontaktovat. Proto nezapomeňte u objednávky vyplnit vaše telefonní číslo. Samozřejmostí je po předchozí dohodě možnost vyzvednout objednávku osobně na naší prodejně v pracovních dnech od 9 do 18 hodin. Vzhledem k tomu, že se část knih nachází v externím skladu, bude kniha na prodejnu doručena nejdříve druhý den od objednání.

Knihy jsou použité, běžně opotřebované, zjevné vady jsou v popisu uvedeny - fotografie v popisu jsou autentické

 

Popis stavu

  • '''Výborný''' : lehké opotřebení, bez zjevných vad, čistá a svěží
  • '''Velmi pěkná''' : lehce opotřebená, mohou se vyskytnou drobné vady, odření, lehké otluky rohů
  • '''Dobrý''' : běžné opotřebení, mohou být zažloutlé stránky, poškozený přebal, odření hran vazby, razítka, podtrhání textu - na všechna poškození se snažíme upozornit v popisu, rozklikněte proto nabídku titulu
  • '''Poškozená''' : silnější poškození, opět popsané v popisu

Všechny ceny našeho on-line antikvariátu jsou uvedeny v Kč, obsahují zákonnou DPH ve zvláštním režimu dle Zákona o DPH a jsou konečné.

Pokud nebudete s obdrženým zbožím spokojeni, je možné ji po předchozí dohodě vrátit v původním stavu, bez udání důvodu. Peníze budou vráceny, obratem po obdržení zásilky a po odečtení nákladů na poštovné. Na zboží osobně vyzvednuté na prodejně se již toto ustanovení nevztahuje. Neposílejte na dobírku - zásilka nebude přijata!

Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém došly.

Při objednávce pro osobní odběr budou knihy v našem antikvariátu rezervovány 7 dnů, pokud nebude dohodnuto jinak.

Některé tituly jsou současně nabízeny i přímo na prodejně a může se tedy stát, že Vámi vybraný titul již byl prodán, ale nestihl se odepsat z on-line nabídky - za tuto skutečnost se Vám předem omlouváme. Proto vyčkejte na potvrzení objednávky, kdy bude potvrzena i dostupnost titulu.

Zásilky na Slovensko – cena vychází z tarifů České pošty, minimální cena je 250,- Kč za zásilku. Zahraniční zásilky je možné doručit i kurýrní službou, která je levnější než Česká pošta. Poštovné a balné do zahraničí je individuální (o ceně budete informováni před odesláním).

Za nevyzvednuté zboží zaslané na dobírku při jeho dodání a které se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody, vzniklou v nákladech na dopravu (zpravidla 120 Kč), a máme právo od kupní smlouvy odstoupit. V případě, neuhrazení škody na základě našeho upozornění do 15 dnů, souhlasíte s tím, že náhrada škody může být předána k řešení advokátní kanceláři, nebo třetí straně včetně soudního vymáhání.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporú v souladu s §14 zákona 634/92 Sb. Vztahy a případné spory, které vzniknou na základě smlouvy, budou řešeny výhradně podle práva České republiky a budou řešeny příslušnými soudy České republiky. Případné spory mezi Prodávajícím a Kupujícím lze řešit také mimosoudní cestou. V takovém případě Kupující – spotřebitel může kontaktovat subjekt mimosoudního řešení sporu, kterým je například Česká obchodní inspekce (Česká obchodní inspekce (ČOI) je subjektem zajišťujícím mimosoudní řešení spotřebitelských sporů, tzv. ADR (alternative dispute resolution). Cílem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je dospět ke smírnému urovnání sporu a dohodě stran. ADR při ČOI je notifikovaným subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů vedeným na seznamu Evropské komise.). Než-li bude přistoupeno k mimosoudnímu řešení sporu, pak Prodávající doporučuje Kupujícímu nejdříve využít kontakt na prodávajícího pro vyřešení nastalé situace. Smlouva je uzavírána v českém jazyce. Pokud vznikne pro potřebu kupujícího překlad textu smlouvy, platí, že v případě sporu o výklad pojmů platí výklad smlouvy v českém jazyce.

Kupující potvrzením objednávky zboží z internetového obchodu prodávajícího výslovně uděluje prodávajícímu souhlas k tomu, aby prodávající nakládal s osobními údaji kupujícího a to v souladu s platnými právními předpisy, zejména se zákonem č. 480/2004 Sb.

Kupující potvrzením objednávky zboží z internetového obchodu prodávajícího potvrzuje souhlas s těmito platnými všeobecnými podmínkami prodávajícího.